Smoothie me turmerik dhe kokos kundër plakjes

No comments

SMOOTHIE  ME TURMERIK DHE KOKOS KUNDËR PLAKJES

Koha e përgatitjes: 5 minuta

Përbërësit:

  • 1 filxhan qumësht kokosi Rude Health
  • ½ filxhan ananas i ngrirë
  • 1 banane e ngrirë
  • 1 lugë gjelle vaj kokosi Biona Organic
  • ½ lugë çaji turmerik (mund të hidhni edhe 1 lugë caji)
  • ½ lugë çaji kanellë
  • ½ lugë çaji xhinxher White Pearl
  • 1 lugë çaji fara chia Vegan Leben
  • 1 lugë çaji pluhur maca Naturya

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në blender dhe përzieni derisa të formohet lëngu kremoz.

Shijojeni!

baronesha1Smoothie me turmerik dhe kokos kundër plakjes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.