Smoothie me proteina dhe karamel

No comments

Koha e përgatitjes: 5 minuta

Përbërësit:

  • 1 banane e madhe
  • 1 lugë e madhe pluhur proteinik
  • 1 e ½ filxhan çaji qumësht bajame Blue Diamond
  • 4-6 hurma arabie pa fara ose 2 lugë gjelle nëse është e shtypur
  • 1 lugë gjelle gjalp farash ose arrash (bajame apo tahini) Meridian
  • 1 lugë gjelle pluhur maca Green Origins, sipas dëshirës

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përziejini derisa të formohet një masë kremoze.

Hidheni në gote dhe shijojeni!

Mund të përdoret përpara palestrës, për mëngjes apo si një ëmbëlsirë.

baronesha1Smoothie me proteina dhe karamel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.