Smoothie me boronica anti-inflamator

No comments

Koha e përgatitjes: 5 minuta

Përbërësit:

  • 2 duar spinaq ose perime të tjera me gjethe jeshile sipas deshirës
  • 1 banane e ngrirë
  • ½ filxhan boronica të ngrira Adelie
  • 1 lugë gjelle gjalp bajamesh Meridian
  • ¼ lugë çaji kanellë
  • 1/8 – 1/4 lugë caji spec i kuq pluhur (cayenne)
  • 1 lugë çaji pluhur maca Naturya, sipas deshirës
  • ½ filxhan ujë
  • ½ filxhan qumësht bajame pa sheqer Blue Diamond

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në blender dhe përziejini me shpejtësi të lartë derisa të formohet lëngu kremoz.

baronesha1Smoothie me boronica anti-inflamator

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.