Sandwich Vegjetarian I Stilit Australian

No comments

Koha e përgatitjes: 5 minuta

Shërben: 1 person

Përbërësit:

2 feta bukë (me brumë të ardhur, pa gluten, integral – sipas dëshirës suaj)

1/4 lugë çaji Vegemite (sasia sipas shijes)

½ avokado (e prerë në feta ose e shtypur dhe e hapur në bukë)

½ domate ( e prerë në feta të holla)

perime të tjera sipas dëshirës

kripë dhe piper (sipas shijes)

Përgatitja:

Thek bukën dhe hidhi Vegemite SHUMË HOLLË!

Shto avokadon, domaten dhe perimet e tjera sipas dëshirës.

Shto kripë dhe piper sipas dëshirës.

baronesha1Sandwich Vegjetarian I Stilit Australian

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.