Akullore me Spirulina

No comments

Kjo ëmbëlsirë e këndshme është e thjeshtë për t’u përgatitur dhe me shumë shije dhe vlera ushqyese. Është një akullore për të cilën nuk ndihemi në faj pasi e kemi konsumuar.

Bananet janë të pasura me kalium. Ato janë një burim i mirë fibrash, kalciumi, magnezi, hekuri, niacini, vitamine B6, vitamine A, vitamine C.  Gjithashtu duke shtuar spirulinën ju përfitoni shumë vlera të tjera si phytonutriente, polizaharide, karrotenoide, amino acide dhe vitamina e minerale të ndryshme.

Përberësit:

  • 2 banane të ngrira
  • 1 lugë çaji spirulina Green Origins

Përgatitja:

Vendosni bananet e ngrira në blender, shtoni spirulinën, përziejini dhe është gati.

baronesha1Akullore me Spirulina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.