Milkshake me vanilje

No comments

Koha e përgatitjes: 5 minuta

Përbërësit:

  • 2 banane të ngrira
  • 1 filxhan qumësht kokosi Biona Organic
  • Pak kripë
  • 1 pako e vogël ëmbëlsues stevia MyDietor
  • Gjysmë shkopi vanilje i grirë
  • Nëse keni dëshirë mund të shtoni akull

Përgatitja:

Në një blender vendosni bananet, qumështin e kokosit, kripën, stevian dhe vaniljen dhe i perziejmë me shpejtësi të lartë.

Këshilla:

Nëse lëngu nuk është i plotë mund të shtoni akull në blender.

Mund të shtoni kanellë në fund.

Kujdes të mos e mbani gjatë në blender se nga nxehtësia mund të hollohet.

Mund t’a vendosni edhe në format që përdorni për akulloren dhe t’a përdorni si të tillë.

baronesha1Milkshake me vanilje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.