Smoothie Detox me Chlorella

No comments

Përbërësit për 1 recetë:

  • 1 banane e ngrirë
  • 1 dardhë e qeruar
  • 1 filxhan spinaq
  • 100ml krem kokosi Blue Dragon
  • 1-2 lugë çaji pluhur chlorella Green Origins

Përgatitja:

Ndani bananen në pjesë të mëdha. Lani e qëroni dardhën.

Vendosni bananen, dardhën, spinaqin, kremin e kokosit dhe pluhurin e chlorelles në blender dhe përziejini derisa të formohet një masë kremoze. Nëse doni mund t’i shtoni edhe pak ujë.

Alternativa të tjera të përbërësve:

Mund të përdorni cikore në vend të spinaqit

Avokado në vend të bananes

Mollë në vend të dardhës

Pluhur spirulina në vend të pluhurit të chlorellës

Mund të shtoni fara kërpi, fara chia apo fruta të thata për më shumë shije.

baronesha1Smoothie Detox me Chlorella

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.