Biskota çokollate me fara chia

No comments

Shërben: 12 biskota

Përbërësit:

1 filxhan gjalp kikiriku natyral Whole Earth

1 lugë gjelle pluhur kakao pa sheqer Ivoria

1 lugë gjelle fara chia Vegan Leben

1 vezë e madhe

1 lugë gjelle shurup panje Bio Greno

Përgatitja:

  1. Ngroh sobën në 180 gradë. Shtro një letër gatimi
  2. Përziej mirë të gjithë përbërësit në një tas
  3. Bëj 12 forma të rrumbullakta me brumin e përgatitur dhe vendosi në tepsinë e mbuluar nga letra. Shtypi me një pirun dhe lëri të piqen për 10 minuta ose derisa cepat të bëhen krokante.
  4. Hiqi nga furra dhe lëri të ftohen.
  5. Biskotat zgjasin deri në 48 orë në një tas të mbyllur hermetikisht.
baronesha1Biskota çokollate me fara chia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.